Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmienie ptaków zimą

2022-01-16
Karmienie ptaków zimą

Jeżeli zdecydowaliśmy się zaprosić ptaki do naszego ogrodu i dokarmiać je w chłodniejszych okresach, należy pamiętać, że musimy robić to regularnie. Ptaki przyzwyczają się do dostępnego przy naszym domu jedzenia i będą po nie wracać. Jeżeli przestaniemy zostawiać dla nich pokarm znalezienie nowego karmnika może zająć im dużo czasu narażając je na utratę zbyt dużej ilości energii.

Dokarmianie ptaków należy zacząć nie wcześniej niż w okolicach listopada, a zakończyć w kwietniu lub na początku maja. Aby nie wyrządzić szkody ptakom należy najpierw dowiedzieć się jaki pokarm powinno się im podawać. Nie mogą być to produkty solone (także słonina solona), ponieważ ptaki nie posiadają woreczka żółciowego i mogą mieć problem z wydaleniem nadmiernej ilości soli. Nie powinien być to też chleb, ani żadne niedojedzone przez nas resztki kuchenne. Oprócz produktów dostępnych w naszych domach, takich jak kasze, zboża, płatki owsiane, suszone owoce, orzechy czy niesolona słonina, dużą popularnością cieszą się gotowe pokarmy dla ptaków zimujących. Są to mieszanki nasion oraz kule tłuszczowe z różnymi dodatkami, takimi jak orzechy czy insekty.

Należy także pamiętać aby zapewnić ptakom dostęp do wody przy karmniku oraz regularnie czyścić go z odchodów i niedojedzonych resztek pokarmu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób między stołującymi się w naszym ogrodzie gośćmi.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-13
Wszystko super
2022-08-09
Wszystko super! Nawet dostałam gratis, a realizacja zamówienia ekspresowa
pixel